546385_cveu2oS6

از دیدگاه شما کمبود های آباده طشک چیست؟؟؟

“شرکت در انتخابات یک وظیفه عمومی و تکلیف الهی است.”امام خمینی(ره)

با سلام; از شما مردم فهیم آباده طشک تقاضا داریم پیشنهادات و مسائلی را که شورای شهر بعدی در دور جدید فعالیت خود بهتر است بیشتر به آنها بپردازد، در قالب دیدگاه در پایان همین صفحه برای ما ارسال فرمایید.

– لطفا از توهین و افترا پرهیز نمایید (نظراتی که در آنها اتهام و توهین باشد و جانب اخلاق رعایت نگردد منتشر نمیگردند).

– لطفا در بحث شرکت نمایید.

 

* همچنین به زودی سازو کار های انتخاباتی سایت نیز منتشر میگردد که کاندیدهای محترم و مردم میتوانند از این رسانه  پرمخاطب استفاده نمایند.

 

35 پاسخ
 1. avatar
  ناشناس says:

  سلام
  چرا سایت بختگان نیوز میاد کارهای سایت نی ریز پرس رو تقلید میکنه ؟ من عین این مطالب رو چند روز زودتر اونجا هم دیدم!!!! با هم کار می کنید ؟

  پاسخ دادن
 2. avatar
  رامین says:

  خواهشاً این شورا ها کاری کنن که آباده شهرستان بشه ، فعالیت داشته باشن ، پیگیری کنن ، شاید خدا خواست و آباده شهرستان شد ، آباده که شهرستان بشه انگار همه چی بهش دادن .

  پاسخ دادن
 3. avatar
  جناح says:

  سلام بر ناشناس عزیز و هوشمند!
  دلیلش اینه که سایت نیریز پرس اصلا جهت انتخابات راه اندازی نشده و سالیان سال است که در جهت کمک به توسعه و ارتقا منطقه خود داره تلاش میکنه، اسامی مسئولینش هم مشخصه. اما بختگان نیوز اصلا این ویژگیها رو نداره!!!
  مرد یا زن حسابی یه سایت با سابقه و شناسنامه دار (بختگان) رو متهم به کپی برداری از یه سایت یکی دو ماهه میکنید که بعد از انتخابات هم ورمیفته؟

  پاسخ دادن
 4. avatar
  ناشناس says:

  ضمن عرض سلام خدمت جناح
  جواب شما هیچ ربطی به سوال بنده نداشت.
  همه میدونن تا حالا ۵ مطلب از نی ریز پرس در این سایت کپی شده،حالا دلایل شما رو هم مردم میخونن خودشون قضاوت میکنند،به هرحال کپی کردن مطالب دیگر سایت ها خوشایند نیست،البته شاید هم دو سایت با یکدیگر همکاری میکنند،در کل توجیهات شما هم بی ربط است.

  پاسخ دادن
 5. avatar
  30 ثانیه says:

  شورای شهر یک وظایفی رو داره که مشخص و معلومه. باید فرهنگ شهروندی مون بالا بره و همه چیز رو از شورای شهر مطالبه نکنیم.
  مدیریت شهری و برنامه ریزی برای رفاه و پیشرفت شهر در دستور کار شورای شهر است.
  دوستان عزیز بهتر است خواسته های خود را بشناسیم و بعد در مورد آنها قضاوت کنیم.
  اولین انتقاد صریحی که به عملکرد شورا و شهردار محترم وارد هست در فضا سازی و ایجاد فضای سبز ضعیف کار کرده اند. البته فعالت هایی هم انجام شده و منکر آنها نیستیم ولی شایسته و بایسته بود بیشتر کار کنند.
  مثلن ما باید در مکان هایی ایجاد فضای سبز کنیم که در شهریت شهرمان تاثیر بسزایی داشته باید وقتی مسافری در بدو ورود به شهر می رسد با تصاویر خوبی همراه باشد. ایجاد کمربند سبز و ورودی شهر از گلزار شهدا هر دو طرف باید با درختان زیبا فضا سازی شود.
  شهرداری مثلن شهرهای با قدمت بالا استفاده از درختان چنار را خوب بلدند و استفاده از درختان سایه دار که رشد خوبی هم دارد. خیابان ولی عصر می تواند در آسمان خود درختانی داشته باشد که به هم پیوسته باشد.
  دومین ایراد کار نکردن بر روی یک اِلِمان شهری است که ما شهر خود را با چه چیزش معرفی کنیم؟ هویت شهری ما چیست؟ تندیس منحصر فردی که هیچ جای دیگر ندیده باشیم نیست! فکر کنم اکثرن دیده باشید که به همین سروی که اول ورودی هست خیلی ها عکس گرفته اند و در هدر همین سایت هم هست.
  سومین پیشنهاد ساز و کاری برای معرفی شهر در همه ی جهات می باشد.
  البته همه چیز مستلزم بودجه و فعالیت های ابلاغ شده از سوی دستگاه های بالایی می باشد ولی استفاده از ذهن خلاق هم بد نیست. استفاده از تجربیات شهر های پیشرفته و کپی کردن آنها بد نیست نه برویم از فعالیت های نی ریز و یا ارسنجان و یا شیراز کپی کنیم . یک فضا سازی کنیم که نمونه باشد و دیگران بیایند و کار یاد بگیرند. اگر طراحی نیستید از افراد خبره کمک بگیرید.
  کار زیاد شده و پیگیری برای مطالبات مردم هم انجام شده و ما این را می بینیم و ناسپاس نیستیم اما همیشه باید به سوی بهتر شدن گام برداشت.
  از دوستان خوبم تقاضا دارم در انتخاب دقت کنند.

  پاسخ دادن
 6. avatar
  مصطفی says:

  ضمن عرض سلام وارادت
  اول ازمدیران سایت بسیارخوب بختگان تشکر
  قبل ازبحث درباره انتظارات ازشورای شهربایدببینیم طبق قانون وظایف شوراچیست .بنده پیشنهادمی کنم ابتدامدیرمحترم سایت وظایف شورا رابصورت مختصرروی سایت بگذاردتانظراتی که داده می شودبااطلاعات کافی انجام شود.

  پاسخ دادن
 7. avatar
  بچه پررو says:

  بزرگترین مشکل ما تو اباده به نظر من اینه که عده خاصی خودشونو متولی و همه کاره اباده میدونن و اجازه اظهار نظر هم به کسی نمیدن
  مثلا بخشدار میارن” رییس تعیین میکنن” اگه از کسی خوششون نیاد به راحتی کنار میذارنش ” و….” همه اینام تو جلسات قرانیشون اتفاق میافته

  پاسخ دادن
 8. avatar
  مرتضی says:

  باید در مرحله اول نشت و دید که شورای شهر قبل منظورم ریاست شورای شهر هست که در اسفند ماه ۹۰ به مردم در مسجد ولیعصر که جایگاه مقدسی هست گفت:به والله بنده دیگر کاندید شورای شهر نمیشوم کاندید خواهد شد یا خیر برای بنده و امثال بنده بسیار مهم هست که مسئولین به مردم دروغ نگویند

  پاسخ دادن
 9. avatar
  محسن says:

  به نظر من این بحث خیلی کلیه و میشه در باره اش مطالب خیلی زیادی نوشت/و راه کارهای زیادی داد/
  اما مهمتر اینه که ایا این راه حل ها و صحبت ها اصلا فایده داره یا نه؟
  چند مدت دیگه انتخابات شورای شهره
  این میتونه برنامه ریزی ۴ ساله شهرمون رو یه برنامه خوب و یا یه برنامه بد به همراه داشته باشه
  در این بین سهم ما به عنوان کسی که اعضای شورا رو انتخاب میکنیم خیلی مهمه
  /باید صریح بگم مشکل ما در اباده طشک اینه که اعضای شورا رو نه از روی کارامدی بلکه از روی طایفه گری انتخاب میکنیم
  شورای قبلی در این زمینه نشانه بارزی بر این ادعاست
  از دخالت ها در آوردن افراد آشنا و رباطه و طایفه گری در احراز هر شغلی حتی آبدارچی یک اداره شاهدش بودیم/
  این در شان مردم ما نیست
  متاسفانه انتقادات زیادی به اعضای شورا هست که اصلی ترین اون ترجیح دادن منفعت خود و اقوام به منافع شهره/بیشتر از اقای مظلومی و جمالی انتقاد دارم/که حتی آبدارچی های ادارات رو دوست دارن از طایفه خودشون باشن/اگر دید ما نسبت به انتخاب اعضای شورای شهر این باشه که از چه طایفه ای هست بهتره همیشه مثل الان عقب مانده باشیم

  و به عبارتی خلایق هر چه لایق
  مدیر محترم بدون تغییر نمایش داده شود

  پاسخ دادن
 10. avatar
  رضا.م says:

  درود بر کاربران عزیز
  دقیقا با حرف محسن عزیز موافقم بسیار دقیق و کارشناسی شده حرف زد
  تمام مشکلات شهر ما در همین هست که متعصبانه و قبیله ای رای میدهیم
  و این نوع رای دادن دردی رو دوا نخواهد کرد بنده خودم در ۶ سال پیش فکر میکردم مظلومی بسیار فرد کارآمدی هست و بهش رای دادم اما حال که نگاه میکنم میبنم نه تنها مظلومی همه شورای شهر فعلی از سر قوم گرایی انتخاب شده اند
  به والله وقتی به ۵ نفر شورای ارسنجان نگاه میکنم از خودم خجالت میکشم چرا که بهترین افراد ارسنجان و سالمترین ها از هر نظر(اقتصادی.فرهنگی و…)در انجا بر سر ریاست هستند ام در شهر من زادگاه من بختگان چنین نیست
  همشهری عزیز یا رای نده یا اگر خواستی رای بدی با دقت رای بده تا به مصیبت این روزها دچار نشویم و فقط و فقط وعده های دروغ به ما نگویند
  با تشکر

  پاسخ دادن
 11. avatar
  30 ثانیه says:

  آقا رضا شما بهتر نیست کعبه ی آمال خود را از ارسنجان به شهر دیگری تغییر دهید و شما جناب محسن پیشنهادم می کنم در هر مطلبی که می نویسید و نام اشخاصی را می آورید( از ادبیات شما معلوم است) در آخر متن ها اصرار می ورزید که پاک نشود و یا حتمن درج گرددو از این جور مسایل.

  ما خوذمان برای آبادانی شهر چه کرده ایم؟
  اگر شخصی از اقوام شما را به عنوان ابدارچی استخدام می کردند دیگر از این حرفها نمی زدید؟ این شخصی که حاضر شده است ابدارچی شود چه گناهی مرتکب شده که باید سر به بیابان بگذارد؟
  توی همان ارسنجان بروید و ببینید که طایفه ی ابراهیمی ها و حسن شاهی ها چه کارهایی که نمی کنند.!!!!
  پیشنهاد می دهم که هیچ شخصی از همشهریان خود را بر سر کار نبرید و یا اگر جایی خواستند استخدام شوند و مراحل قانونی انجام شود نگذاریم . این خیلی بهتر است که نیروی کار “” از سوریه “” بیاوریم تا همشهریان خودمان بروند سر کار.
  توی شهر آباده طشک از هر طرفی که رد بشوی به هر حال به یک قوم و خویشی به یک اصل و نصبی ربط پیدا خواهی کرد.
  آدم که بی بته نمی شود دوستان.

  پاسخ دادن
 12. avatar
  محسن says:

  اقا یا خانم ۳۰ ثانیه/خیلی به خودت فشار نیار خوب معلومه که از کجا و چه قماشی هستی/حرف ما نه صرف آبدارچی بودنه/بقیه شغل های اشغال شده رو ببین/سمبل اونها اداره گاز شورایشهر آباده طشک هست/خوبه که از همشهری های ما بیان سر کار/اما هر کی صلاحیتشو داره/نه هر کی رابطه بیشتری داره/حتما خودتون هم از اون دسته اید که با این جور رابطه گری اعضای شورا کاری برات دست وپا شده؟
  برادر عزیزبی بته اون کسانی هستند که حق افراد رو پایمال میکنن.و کسانی که از این حق خوری ها حمایت میکنن؟
  اگه هر کسی که صلاحیت نداشته باشه و با رابطه سر کار بیاد حتما همینطوره/
  همه هم موافقند که پست ترین افراد کسانی هستند که از موقعیتشون سو استفاده میکنن.
  مشکل ما افکار پوچ وباطل بعضی افراد در دامن زدن به طایفه گری وکمک به انجام کارهای این جو افراد است/

  پاسخ دادن
 13. avatar
  رضا.م says:

  دوست عزیز ما به هر کجا که میرویم مثبت ها را میبینیم نه منفی ها.شهرهایی را مثال میزنیم که پیشرفت کرده اند و در کنار شر خودمان هستند.مطمئن باش هر کسی که بر سر کار بره اگه وجدان داشته باشه دلش برای شهرش و مردمش میسوزه
  و بنده به طوایف توهین نکردم و شما کردی این روزها بحث شورای شهر هست که هزاران دروغ به ما گفته اند نه بحث طایفه های یک شهر و اصل و به عبارت شما بته

  پاسخ دادن
 14. avatar
  رضا.م says:

  درود بر محسن عزیز
  بسیار زیبا نوشتی و به حق
  عدالت در نوشته های تو موج میزند
  بیاید همه با هم نگذاریم اتحادی که در این سایت به وجود امده را از بین ببرند
  به زودی ۳۰ ثانیه ها با اسامی مختلف پیدا میشن و سعی میکنند ما را از مسیر اصلی منحرف کنند چون سود شخصی در کار هست مراقب باشید
  سپاس از همه بختگانب های عزیز

  پاسخ دادن
 15. avatar
  عباس says:

  این روزها یاد گرفته ایم که هر کجا که به نفع شخصی خودمان هست بگویم فعالیت و کار خوب انجام شده و هر کجا که به ضررمون هست یا به سودمان نیست میگوییم طرف مقابل دروغ میگوید و بهش توهین میکنیم سوالی از ۳۰ ثانیه دارم آقای رضا.م و محسن میگن فعالیت شورای شهر و مخصوصا رئیس شورا خوب نبوده یا بهش انتقاد میکنند کلاه خودمان را قاضی کنیم درست میگویند درسته؟
  میگویند در اداره گاز فقط نالایقان بر سر کار هستند دروغ که نیست حقیقت محض هست درسته؟
  خوب پس چرا از این دو نفر که حقیقت رو میگویند حمایت نمیکنیم
  سپاس از محسن و رضا به فعالیتتون ادامه بدید

  پاسخ دادن
 16. avatar
  30 ثانیه says:

  این دوستمون راست میگه … آقایان به فعالیت هاتون ادامه بدید برای ایجاد تفرقه… ایجاد حس ناسپاسی….
  هر جورش هم بخواهی حساب کنی نقصان هایی بر عملکرد شورا بوده است اما چرا ما ملت ایران یاد گرفته ایم نیمه ی خالی لیوان را ببینیم. انتظار دارید که با این توان اندک و تمام مشکلاتی که دولت دهم با آن روبرو بوده و خودش هم بوجود آورده بیایند و یک در یک شب تمام مشکلات شهر را حل کنند.
  قماش نقادان به عملکرد مثبت و نام و نشان کسانی که واقعا نقد بر عملکرد دارند کاملا مشخص است و تمام مردم در همه جای شهر می دانند.
  این درود درود گفتن هایی که برای هم انجام می دهید آخرش به تفکرات یک قشر کوچک و منزوی شده اشاره دارد. چون جایی و گوشی دیگر شنوای صحبت هایتان نیست هر لحظه به دنبال فرصتی برای خالی کردن خود هستید.بنده مطمئن هستم اگر حق کشی اتفاق افتاده در جایی دیگر کسی که عادل هست نشسته و خودش پاسخ را می دهد. شما دوستان هم بهتر است به نیت های خودتان رجوع کنید و اگر از قماش منزوی شده و مطرود نیستید حرفی و کلامی و نقدی صریح و واضح برای پیشرفت شهر داشته باشید.

  پاسخ دادن
 17. avatar
  محسن says:

  اقا یا خانم ۳۰ ثانیه ما نمیگیم اقایون شورا اصلا کار نکردن اما یه سری کارهایی که برای همه واضحه از جمله جریان استخدام اداره گاز که دیگه جای هیچ شبهه ای رو باقی نمیگذاره که اقایون شورای شهر در جایی که منافع خودشون باشه حاضرن منافع شهر رو زیر پا بذارن/حال اگه براتون این موضوع ثابت بشه عاقلانه هست که بیاییم ازشون حمایت کنیم؟/اگر کسی رو نقد میکنیم فورا از تفرقه حرف نزنید/بیایید منطقی دفاع کنید/ما کسانی رو میخواهیم که منافع شهر براشون ارجحیت داشته باشه

  پاسخ دادن
 18. avatar
  ناشناس says:

  سلام موافقم با آقا محسن در مورد اداره گاز من کسی رو می شناسم که برادر شهید خود آباده بود ولی استخدامش نکردن گفتن برادر شما فلان جا شهید شده و دلیلای الکی و بیخودی – عملکرد شوراها اصلا خوب نبوده همه واسه خودشون کار می کنن اطرافنان خودشون سر کارن -خیلی چیزای دیگه هم هست که من الان وقت نمی کنم بگم

  پاسخ دادن
 19. avatar
  عباس says:

  ضمن عرض احترام به نظر ناشناس عزیز
  برادر شهید بودن هم خود دلیل بر استخدام شدن نیست و باید بهترین و کارا ترین رو انتخاب کنند
  حال آقای مظلومی.آقای برومند باید باید و باید برای سر کار گذاشتن فرزند و برادر و داماد و پسر خاله خود کاملا توضیح دهند
  و دلیل و مدرکش را بیان کنند؟؟؟؟
  آیا حق الناس قابل بخشش هست؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن
  • avatar
   علی says:

   سلام عباس انچه درباره آقای مظلومی گفتی درست اما درباره برومند برو تحقیق کن اون یه راننده استیجاری در اداره بیشتر نیست حقوقش از همه کمتره من تحقیق کردم .اما وای از سید

   پاسخ دادن
 20. avatar
  عباس says:

  سلام علی آقا
  شما که آشنا هستی و دستی به تحقیق داری لطفا نام و نشانی خودت را بگو تا ما کاملا بشناسیمت
  و بدونیم که راست و درست میگی
  توی آباده یک چیزی که رسم شده اینه:وقتی سودی در کار هست و از کسی به شخثه نفرت داریم حاضریم خود را بالا ببریم و دیگران را پایین

  پاسخ دادن
 21. avatar
  خداشناس says:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی کسانی که در سایت اظهار نظر می کنند اما باید با این نکته توجه داشته باشند که اگر کسی مطلبی در سایت قرار می دهد باید به صحت و سقم مطالبی که درج می کنند گاهی کامل داشته باشند چرا که کسانی که مطالب و حرف هایی در مورد استخدام افراد نزدیکان شوراء میزنند باید توجه داشته باشند که اگر پدران شماها هم شوراء بودند و شماها هم بیکار بودید شک نکنید که کار همین شورای حاضر را انجام می دادند.مگر میشود فرزند مسئول و یا شورایی بیکار باشد انوقت انتظار داشت مسئولین برای دیگر افراد جامعه شغل ایجاد کنند اگر مسئول یا شورایی توانایی سرکار گذاشتن فرزند خود را نداشته باشد ایا فکر می کنید برای افراد دیگر اشتغال ایجاد خواهند کرد.
  پس
  تهمت از نگاه اسلام:
  تهمت به چه معنیست ؟
  تهمت یعنی بدون اثبات ،سخنی فردی بگوید برعلیه فردی دیگر.
  امام صادق‌می‌فرماید: “تهمت زدن به بی‌گناه از کوه‌های عظیم نیز سنگین‌تر است‌”.
  درقرآن کریم و روایات به دوری از آن نهی شده است . بسیاری از انسانها بدون دلیل خاصی تهمتی میزنند بدون آنکه قادر به اثبات آن باشند .
  وقتی فردی در مقابل فرد دیگر سئوالی ازخود فرد می پرسد یا موضوع نامعلومی میخواهد توسط خود شخص اثبات شود این به معنای تهمت نیست .
  تهمت یعنی حرفی که اولا انسان درمیان جمع بزند و دوما دلیل کافی برای اثبات آن نداشته باشد.
  پس نباید فکر کرد که کسی نمیتواند از کسی سئوالی بپرسد چون این تهمت نامیده میشود. اتفاقا بهترین راه کشف مجهولات درباره یک فرد اینست که از خود فرد پرسیده شودهمراه با ایجاد فضای امن و پنهان از دید دیگران . در روایات هم به این تاکید شده است که نباید به شنیده های مردم اکتفا کرد چون به نظر امام علی بین حق و باطل چهار انگشت فاصله است.
  الف)دربرابر شنیدن یک تهمت باید چکار کرد؟
  بهترین کار اینست که با توجه به این ضرب المثل عمل شودکه ” نباید یکطرفه به دادگاه رفت”.
  عبدالرحمن بن غنم از رسول الله روایت نقل می کند که : نبی اکرم ارشاد فرمودند بهترین بندگان خدا کسانی هستند که بادیدن آنها ، الله تعالی، به یاد بیاید . و بدّترین انسان ها کسانی هستند که جاسوسی می کنند و کسانی که دو نفر را از هم جدا می کنند و کسانی که تلاش می کنند تا مسلمانی را به گناه یا پریشانی مبتلا بکنند .

  ب) تهمت چرا زده میشود؟
  ۱)بعضی ها بخاطر جهالت به کسی تهمت میزنند و آنرا بیان میکنند بدون آنکه اثبات شده باشد.
  ۲) بعضی ها عمدا به کسی تهمت میزنند بدون اینکه اثبات کنند واین بیشتر کار حسود است .
  حضرت علی رضی الله عنه روایت می کند: هر آن شخصی که مرد یا زن مسلمانی را بنا بر فقر وتنگدستی اش ذلیل وحقیر بداند خداوند اورادر روز قیامت در اجتماع جمیع خلایق ذلیل ورسوا می گرداند . هر شخصی که مرد یا زن مسلمانی را مورد تهمت قرار می دهد و او را به آن چنان عیبی منسوب می کند که در او نیست در روز قیامت او را تا آن وقت بر تپّه ای از شعله های آتش می ایستانند که آن شخص خودش آنرا تکذیب کند .
  در قرآن هم به شدت در برابر تهمت موضع گیری شده است :
  سوره النور/آیه۲۳: “کسانی که به افراد با ایمان نسبت زنا داده‌اند در دنیا و آخرت ملعون خواهند بود و به عذاب سخت معذب خواهند شد”.
  ج) چکار شود تا جلوی تهمت گرفته شود؟
  دربیشتر مواقع نمیتوان جلوی دهن مردم را بست یا به قولی بهتر: جلوی دروازه را میشه بست اما جلوی دهن مردم را نه!
  بهترین راه اینست که خود فرد نسبت به رفتارهایی که میکند حساس باشد تا سوء تفاهم برای کسی بوجود نیاید یا اگر کسی عمدا خواست تهمتی بزند نتواند یک رفتار خاص را برای ادعای خودبیان کند. فرد نباید محیط سوءظن برای خودش ایجاد کند.
  امیر مؤمنان ـ علیه السلام ـ فرمود: کسی که خود را در معرض تهمت قرار دهد، نباید کسی را که به او بد گمان می‌شود ملامت و نکوهش کند.
  امام صادق(ع):کسی که به موضعی از مواضع تهمت برود و متهم شود نباید جز خودش را ملامت کند. و نیز امیر مؤمنان ـ علیه السلام ـ در وصیت به فرزندش امام مجتبی ـ علیه السلام ـ فرمود: از محل تهمت بر حذر باش و دوری کن، همچنین از مجلسی که به آن گمان بد برده می‌شود.
  عذاب اخروی تهمت زدن ناروا:
  ابو الدرداء می فرماید رسول الله فرمودند: کسی که برای بدنام کردن مسلمانی حرفی می زند خرابی را بیان می کند که در آن مسلمان وجود ندارد الله تعالی او را در آتش زندان می کند تا زمانی که حرف خود را ثابت نماید .
  درآخر این نکته قابل تامل است که: کسی که تهمت میزند بر بیگناهی آثار آن در همین دنیا هم خواهد دید .
  امام صادق: هر گاه مؤمنی برادر مؤمن خویش را متهم سازد و به او تهمت بزند ایمان از قلب او محو می‌شود همچنانکه نمک در آب ذوب می‌گردد.
  کسانی که تهمت میزند باید بدانند که ، با انگشت در منزل کسی را به ناحق نرنند تا با مشت به ناحق در خانه آنها زده نشود. دنیا دار مکافات است وبسیاری از گناهان در همین دنیا جواب داده میشود مخصوصا تهمت زدن وقتی آبروی مسلمانی به خطر بیفتد .
  یک تهمت میتواند یک مسلمان را خراب یا زندگیهایی را فرو بپاشد ، پس همه باید سعی کنند که اولا درمورد کسی بی خودی وبدون مدرکی قاطع صحبت نکنند ، دوماً صحبت کردن در مورد آن شخص از نگاه دیگران که برای فرد تعریف کرده اند نباشد، سوماً نباید همه چیز را همه جا گفت .
  هشتاد ضربه شلاق مجازات قوانین اسلامی، وجبران خسارت ناشی ازآن، تهمت ناروا است ولی نباید مجازات دنیویی واخروی پروردگار را درمورد فرد تهمت زننده فراموش کرد. خیلی از افراد بودند که بخاطر یک تهمت به بدبختی همیشگی در دنیا مبتلا شدند. خیلی از افراد بواسطه تهمتی ،بوسیله انسانها به دادگاهی کشیده نمیشوند ولی نباید فراموش کرد که دادگاه عدل الهی هم آنها را رها خواهد کرد. هرشخص مسئول کارهای خویش است و خداوند ذکر میکند که تمام جوارح شما در روز قیامت به سخن می آیند و شهادت میدهند.
  داستان حضرت یوسف در قرآن بهترین گواهی دهنده به اینست که شخص بیگناه و تهمت زده شده ای حتی اگر هیچکس پشتیبان او نباشد ، خداوند از او حمایت خواهد کرد وعاقبت تهمت زنندگان رسوایی خواهد بود.
  داستان حضرت موسی و متهم کردن او به جادو کردن هم یکی ا ز داستانهاییست که منجر به رسوایی تهمت زنندگان شده است.
  داستان حضرت مریم وتهمت زدن به او که حتما زنا کرده تا بچه دار شده، نمونه ای دیگر است که با به صحبت در آمدن حضرت عیسی در گهواره تهمت زنندگان رسوا شدند.
  امید است همه درمورد اعمالشان حساسیت منطقی داشته باشند تا مورد تهمت قرار نگیرند و همه به این معنی دست یابیم که سخنی که هیچ دلیلی بر صحت آن نداریم و فقط با توجه به شنیده های خویش است نگوییم تا موجب ویرانی شخصیتی یا ویرانی یک زندگی نشویم.

  پاسخ دادن
 22. avatar
  موسوی says:

  با سلام خدمت عباس عزیز و تمامی کاربرانی که از سایت دیدن می کنند و اظهار نظر بیجا می کنند …

  عباس منظورم به شما است شما که در مورد هرچیزی راحت سخن می گویی ایا دلیلی برای حرف های خود داری؟

  ایا می توانی حرفهای خود را اثبات کنی؟

  من میتوانم به یقین بگویم که سرکار رفتن من( ان هم قراردادی که هیچ تضمینی هم نیست )با وجود اینکه ۲نفر از اقوام در شورا هستند هیچ دخالتی در این کار نداشتند و از تمامی کسانی که مدارک یا هر چیز دیگری دال بر اینکه اینجانب با پارتی بازی شورا سرکار رفتم استدعا دارم در اختیار مدیر سایت قرار دهند تا در معرض دید عموم قرار دهند.

  یک سوال از شما کاربران و عباس

  حقوق یک نفر کارگر در روز ۳۰۰۰۰تومان می باشد که در ماه با ۲۰روز کار ۶۰۰۰۰۰تومان می شود و بیمه نیز هستند حال شما بگویید در یک اداره اباده طشک با ماشین ۳۰۰۰۰۰۰۰تومانی و یک نفر راننده و کارکرد در ماه ۵۰۰۰کیلومتر چقدر باید حقوقش باشد حقوقی که اینجانب با ماشین و خودم از ان اداره دریافت می کنم کمتر از حقوق ۲۰ روز یک کارگر است این درصورتی است که نه از بیمه خبری است و نه از هزینه سوخت و ۲۴ ساعته هم باید اماده باشم.

  اگر کسی عباس را می شناسد بهش خبر بدن تا بیاد ماشین را بدم باهاش وایسه کار کنه البته اگر تاییدش کنند…

  اگر سوالی در این رابطه بود در خدمتم KAZMMOSAVE@YAHOO.COM

  پاسخ دادن
 23. avatar
  عباس says:

  کاظم عزیز منظور من شما نبودی شما از افراد زحمت کش هستی سالها نان حلال کارگری را خوردی و خانه ات را با فلاکت درست کردی پدر و مادرت را همه میشناسند و خانه تان را که در کوچه هست همه میدانند شما به حق رفتی سر کار. و به نظر من یار و یاور مظلومان هستی.
  اما منظور من اگر این سایت بگذارد و نشر بدند آقای xxxx است xxxxx است xxxxxx هست آقای xxxx هست مگر در شهر چند تا کار ایجاد میشود که هر سوراخی باز میشه یکی را حل میدند داخلش؟
  وسلام

  پاسخ دادن
  • avatar
   مدیر سایت (سعید آذرمهر) says:

   درود بر کاظم و عباس عزیز.
   جناب آقای “عباس” متاسفانه به دلیلایلی که خودتون بهتر میدونید مجبور شدم قسمتی از متن نظرتون رو پاک کنم.
   آقای موسوی ایمیل دادن خدمت شما شما هم میتونید پاسخ خودتون رو براشون ایمیل کنید.
   ممنون میشوم که بحث های حاشیه ای رو کمتر کنید و بیشتر به فکر آینده شهر باشید…

   پاسخ دادن
 24. avatar
  دوست says:

  حیف تو ، “کاظم” عزیز که وقتت را صرف جواب دادن به کامنت “عباس” کردی.
  این عباس معلوم نیست چی میگه . یه لحظه فکر کردم چیزی مصرف کرده رفته فضا میاد نظر میده.
  خدا شفا عنایت کند برادر “عباس” خوب میشی. البته اگر دوباره توهم نزنی.
  چند سئوال از عباس دارم شاید بتوانم کاری برایش پیدا کنم. لطفا با صداقت جواب بده.
  سن؟
  سطح تحصیلات؟
  معدل؟
  سابقه کاری؟

  پاسخ دادن
 25. avatar
  hm says:

  سلام دوستان

  به نظر من در گذشته هر چه بود خود به سر خود آوردیم و در آینده هم همینطور پس به جای ایراد گرفتن از بعضی از دوستان یا کل انداختن به فکر فردایی باشیم که منتظر ماست.

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>